Domnişoarele de onoare

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Domnişoarele de onoare

Post by Olecika »

eee, romantic1, aventuri inainte de nunta :D ce sa faci.. se mai intimpla. bucura-te ca acum ai clarificat situati dar nu cu 2 zile inainte de nunta :D Bafta si sunt sigura ca vei avea cea mai frumoasa vornicica si cea mai frumoasa nunta ;)


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Domnişoarele de onoare

Post by Ninela »

Inainte de nunta si putin dupa, am inteles si eu pe cine poti sa ti-i mai aproape si pe cine sa-l lasi in voia lui... Atunci cind ai cea mai mare nevoie, unii "prieteni" ramin a ramine doar prieteni de chef si zile bune. Insa cum a mentionat si Olecika, bine ca mai este timp, nu s-a intimplat totul chiar cu citeva zile/ore inainte evenimentului. Succes si rabdare, si o nunta cit mai frumoasa!!!!


Image
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Domnişoarele de onoare

Post by romanct1 »

merci fetelor de sustinere, in asa momente primesti mai mult ajutor de la oameni straini decit de la cei "apropiati". Dar oricum tutul se va echilibra si va fi bine, principalu cit mai multe ginduri pozitive ;)


Bubu
Posts: 1
Joined: 21 Jul 2014, 10:20

Re: Domnişoarele de onoare

Post by Bubu »

Eu cu alta intrebare care tot priveste vorniceii! :) Spuneti-mi, va rog, cineva, care sunt obligatiunile vorniceilor la nunta? Ce anume trebuie sa faca ei? ;)


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Domnişoarele de onoare

Post by romanct1 »

Depinde de tine, caatare vorniceii te ajuta in chestii organizatorice in timpul nuntii ca sa nu "fugiti" voi in acea zi :) plus daca nu ai dansatori sau asa iti doresti tu , ei danseaza colacii si fac veselie la nunta. La noi cindva a fost traditia ca anume vorniceii cheama lumea la nunta.

La noi vorniceii sunt de frumusete, iar vornicica poate sa ma ajute doar in situatii in care eu singura nu ma pot descurca, la mine asa situatie e doar una.


niushka4
Posts: 1
Joined: 05 Feb 2014, 01:36

Re: Domnişoarele de onoare

Post by niushka4 »

As vrea sa pun niste poze, dar nu se primeste, poate cineva sa-mi explice cum? ms


pimpampo
Posts: 3
Joined: 16 Nov 2014, 11:23

Re: Domnişoarele de onoare

Post by pimpampo »

Salutare. Pot fi fratii mirilor vornicei?


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Domnişoarele de onoare

Post by marcelushka »

pimpampo wrote:Salutare. Pot fi fratii mirilor vornicei?
de ce nu? nu vad o problema.


mandarincic
Posts: 10
Joined: 06 Oct 2014, 22:34

Re: Domnişoarele de onoare

Post by mandarincic »

Fetelor care deja ati facut nunta si dati in chirie sau vindeti rochiile pu domnisoare de onoare.scrieti-mi va rog.culori:alb.bej.violet si nuante asemanatoare marimi xs s


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Domnişoarele de onoare

Post by vicktoritza »

Daca doresti culoarea albastru, putem ajuta.
Image
Image


Post Reply