Nunta la "Casa Fermierului"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by Nikutsa »

Ma alatur si eu in gasca . Avem nunta tot la Casa Fermierului :)


doina0706
Posts: 11
Joined: 07 Feb 2013, 23:11
Location: chisinau

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by doina0706 »

salut, cristina. spune-mi, te rog, briul de la rochie albastru cu floare alba mergea in set cu rochia sau l-ai facut adaugator? foarte mult imi doresc anume asa floare alba ca la briul pe care l-ai avut. cum as putea sa o gasesc? ms.
Last edited by doina0706 on 05 Apr 2013, 11:37, edited 1 time in total.


doina0706
Posts: 11
Joined: 07 Feb 2013, 23:11
Location: chisinau

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by doina0706 »

Nikutsa wrote:Ma alatur si eu in gasca . Avem nunta tot la Casa Fermierului :)
pe ce data e? si noi tot acolo facem pe 8 iunie)))


doina0706
Posts: 11
Joined: 07 Feb 2013, 23:11
Location: chisinau

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by doina0706 »

fetelor, cine stie, are sala mare arca sau nu? sora mea a facut nunta 2 ani in urma tot acolo dar a lat o arca de la jumbo in chirie pentru ca sala mare avea o arca cu flori aurii ca cele uscate de toamna. si panoul pe care se afiseaza mesele (masa 1, masa 2...) si persoanele care stau la masa la fel l-a inchiriat, cu vreo 1000 lei ambele. acuma tot trebuie singuri sa le inchiriem din alta parte sau are sala si arca si panou??? :| :?
si florile de pe mese, au ramas aceleasi cale albe-galbui sau le-au schimbat? :? :? :?:


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by CristinaB »

doina0706 wrote:salut, cristina. spune-mi, te rog, briul de la rochie albastru cu floare alba mergea in set cu rochia sau l-ai facut adaugator? foarte mult imi doresc anume asa floare alba ca la briul pe care l-ai avut. cum as putea sa o gasesc? ms.
Doina, pot sa inteleg ca te-ai adresat mie?Daca da, atunci floarea venea in set cu rochita +panglica alba...Eu mi-am procurat doar o lenta simpla, care se vinde la metru ,si am agatat floarea!!
Poti so faci la fetele care se ocupa de handmade, eu am vrut sami fac una identica pentru par..dar nu a iesit ceea ce-am vrut si nici nam mai utilizato..
In ceea ce priveste arca, ei au facut modificari si au o arca "in perete" ,e destul de ok, mai ales ca nu ocupa mult spatiu...Noi am folosit un baner pe care lam personalizat cu initialele noastre, si care apropo il dam in chirie daca ai sa doresti cu numele voastre. Panou cu listele de invitati il are sala si il ofera gratuit.. Florile au fost modificate si sunt foarte bine asa cum sunt...Eu zic ca nici nu mai trebuie nimic de adaugat..
Asta este banerul nostru cu mai multi oaspeti
Image
Aici doar eu:
Image
Aici se vad un pic florile de la prezidiu..
Image
Iar aici pe fundal se vad compozitiile de la mese..
Image
Nu am poze cu compozitiile in prim plan ca sa-ti arat mai bine..Daca mai ai intrebari, nu ezita sa ma intrebi!! Succes!!


Image
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by Nikutsa »

doina0706 wrote:
Nikutsa wrote:Ma alatur si eu in gasca . Avem nunta tot la Casa Fermierului :)
pe ce data e? si noi tot acolo facem pe 8 iunie)))
Pe 26 octombrie . . . Am vrut mai devreme dar cind am mers sa vedem sala era ocupat totul :( Sper totusi sa avem inca timp frumos .


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by Nikutsa »

doina0706 wrote:fetelor, cine stie, are sala mare arca sau nu? sora mea a facut nunta 2 ani in urma tot acolo dar a lat o arca de la jumbo in chirie pentru ca sala mare avea o arca cu flori aurii ca cele uscate de toamna. si panoul pe care se afiseaza mesele (masa 1, masa 2...) si persoanele care stau la masa la fel l-a inchiriat, cu vreo 1000 lei ambele. acuma tot trebuie singuri sa le inchiriem din alta parte sau are sala si arca si panou??? :| :?
si florile de pe mese, au ramas aceleasi cale albe-galbui sau le-au schimbat? :? :? :?:
Sala mare are arca , dar care trebuie de impodobit . Eu o sa merg in curind la sala sa vad ce au / ce nu este pentru decor si atunci scriu . Panou au , il ofera gratis .


doina0706
Posts: 11
Joined: 07 Feb 2013, 23:11
Location: chisinau

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by doina0706 »

iti multumesc mult, Cristina pentru ca m-am clarificat putin, intr-adevar florile pe mese sunt mai frumoase decat au fost si perdelele si masa de prezidiu... o sa mergem mai tirziu la sala sa vedem, pin atunci stau mai linistita.


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by Nikutsa »

http://www.publika.md/au-platit-avans-p ... 82631.html iata asa noutate . . . un stres in plus pina atunci o sa stau sa retraiesc ...


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by CristinaB »

Nikutsa, eu ias da crezare d-nei Nina. Noi am rezrvat sala mare la ei cu un an inainte de eveniment ,in decembrie 2011. Am fost am dat avansul ginerului ei, adica nu administratoarei, nu d-nei Nina personal...Nu ni sa dat nici contract (din considerentul ca el venise fara formulare sau ceva de genul dat..) dar nici nu am cerut... Am sunat pe parcurs de vreo 2-3 ori si am concretizat daca rezervare este valabila si daca este tot ok...Ni sa confirmat rezervarea si contractul lam primit in ziua cind am facut meniul...
De faptul ca sunt persoane oneste, poate sa iti confirme si Doina ,ea afacut nunta pe 14 octombrie, chiar a doua zi dupa noi. Ea e nepoata d-nei Nina, si daca ar fi rugato (daca sa credem reportajului) i-ar fi eliberat orice data dorea ea...Dar ea si-a ales din datele libere....
Noi avem doar cuvinte de lauda pentru sala Casa Fermierului , pentru personalul ei si despre decoratiile externe.... Eu zic ca n-ai motive de ingrijorare. Ca sa te linistesti poti sa suni si sa concretizezi, dar sunt sigura ca totul va fi bine!!!


Image
Post Reply