Rochia de mireasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasă

Post by CristinaB »

La mine rochia este fara crinolona/cercuri...Presupun ca se cumpara separat..


Image
silvunea
Posts: 110
Joined: 11 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasă

Post by silvunea »

SuperBride wrote:
silvunea wrote:FETITELE!!! nu ati vazut rokia "Allure - Style 8858" prin saloanele noastre???
Cred ca am vazut in Jumbo ceva acolo unde este un Butic cu Alure (defapt am impresia ca sunt 2) , dar nu stiu sigur daca era acest model dar era foarte asemanatoare
E foaret draguta rochia, silvunea !!! avantajeaza si sinii si talia si ascunde soldurile daca le ai :mrgreen: e super modelul

Image
cam cum ai descris tu cam asa imi trebuie mie :) , eu am masurat citeva rochite insa nu erau ele pentru mine si mi-am facut in cap cam modelul care imi trebu si iaca am dat peste ea!
Multumesk mult fetelor :-*


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Rochia de mireasă

Post by Alinkka »

casablanca wrote:fetitele garofitele, cele care ati cumparat rochii de la saloane, v-au vindut rochia cu tot cu crinolina sau fara?
la mine in komplekt a intrat tot, crinolina din silicon, au ziskai ca mai buna kaci atunci kind stai linga cineva rokia nu se duce dintr-o parte in alta, mi-au dat husa shi inka multe altele pe linga asta.


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasă

Post by Liudocika2012 »

Fetitele, cu cit timp inainte de nunta v-au permis sa masurati rochiile? Eu mai am 4 luni pina la nunta dar in salonul Beatrice mi-au zis ca sa vin cu 3 luni inainte si nu m-au lasat sa probez nici o rochita :twisted: :mrgreen: :roll:


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Rochia de mireasă

Post by DanielaG »

Liudocika2012 wrote:Fetitele, cu cit timp inainte de nunta v-au permis sa masurati rochiile? Eu mai am 4 luni pina la nunta dar in salonul Beatrice mi-au zis ca sa vin cu 3 luni inainte si nu m-au lasat sa probez nici o rochita :twisted: :mrgreen: :roll:

Eu mi-am gasit rochita tot in acest salon...dar mi-au permis sa masor...doar ca nu au vrut sa mi-o inkirieze...tot asa au zis....ca ei iau comenzi numai la 3 luni ...nu mai devreme...poate mi-au dat voie sa probez ca era iarna...si nu era sezonul...sau fiindca eram dispusa si sa cumpar rochia....Acum a ramas sa astept si eu ....


Image
casablanca
Posts: 9
Joined: 24 Nov 2011, 00:00
Location: chisinau

Re: Rochia de mireasă

Post by casablanca »

Alinkka dar din ce salon ai cumparat rochia? eu am cumparat rochia de la salonul Diana, dar mi-au dat-o fara crinoina, fara husa, fara nimic, daca doream husa ma costa 25 de euro iar crinolina ca so inchiriez ma costa 20 euro si mi-au zis ca crinolina nu o vind la ei rochiile se vind fara......


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Rochia de mireasă

Post by Alinkka »

casablanca wrote:Alinkka dar din ce salon ai cumparat rochia? eu am cumparat rochia de la salonul Diana, dar mi-au dat-o fara crinoina, fara husa, fara nimic, daca doream husa ma costa 25 de euro iar crinolina ca so inchiriez ma costa 20 euro si mi-au zis ca crinolina nu o vind la ei rochiile se vind fara......

straniu, eu am kumparat rochia de la COCOS shi kum am zis mi-au dat cerkurile, husa, fataua lunga, manushi, o pernutza pentru inele destul de dragutza shi fina, niste mergele la git, sigur ka nu am sa le port dar sunt drgutze pentru alta okazie, shi mam inskris inainte de nunta sa ma duk la ei inka o data ka sa-mi kalce rokia shi sai faka tot ce e nevoie.

EU am auzt ka fetele de la salon mai vin la dortinta akasa in ziua nuntii shi te ajuta sa imbraci rokia, o aranjeaza kum ele stiu mai bbine, pentru 200 lei


RamonaB
Posts: 91
Joined: 07 Feb 2012, 00:00

Re: Rochia de mireasă

Post by RamonaB »

Liudocika2012 wrote:Fetitele, cu cit timp inainte de nunta v-au permis sa masurati rochiile? Eu mai am 4 luni pina la nunta dar in salonul Beatrice mi-au zis ca sa vin cu 3 luni inainte si nu m-au lasat sa probez nici o rochita :twisted: :mrgreen: :roll:
Liudocika mie exact asa mi s-a spus. la noi nunta la fel e peste 4 luni si cind au auzit .. mi-au zis ca prea devreme caut rochie, am ramas uimita


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasă

Post by svetik90 »

RamonaB wrote: Liudocika mie exact asa mi s-a spus. la noi nunta la fel e peste 4 luni si cind au auzit .. mi-au zis ca prea devreme caut rochie, am ramas uimita
asa e la Beatrice,eu in general am auzit ca la ei cu o luna inainte de nunta poti proba,doar sa te duci si sa amegesti ca e mai degraba


lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasă

Post by lummynel8 »

svetik90 wrote: asa e la Beatrice,eu in general am auzit ca la ei cu o luna inainte de nunta poti proba,doar sa te duci si sa amegesti ca e mai degraba
am fost zilele trecute la salonul Beatrice sa probez o rochita,la mine nunta e la mijlokul lui august adica peste 3 luni...au fost foarte amabili)))))


Locked