Lista sălilor de Banchet

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Lista sălilor de Banchet

Post by Kitsurica »

Salut tuturor mireselor, sunt si eu noua pe aici cu pregatiri de nunta si nici nu stiu din care capat sa incep, cel mai important eu cred ca la etapa actuala e alegerea salii de banchet, astfel un mare multumesc Anastasiei pentru lista atit de lunga a salilor cu tot preturi, mai scutit de o munca enorma, multumesc si maryland pentru ideie, fiindca preturile deobicei nu sunt specificare, dar foarte importante i alegerea salii, astfel nu mai trebuie sa sunam decit cele ce ne-au placut, ne mai auzim si pregatiri de nunta placute la toti


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Lista sălilor de Banchet

Post by Olecika »

Kitsurica

Mult succes voua si rabdare in pregatiri :) Este o munca grea, insa satisfactia pe care o ai la eveniment este de nedescris :) Nimeni nu stie mai bine ca voi 2 ce va doriti la nunta, deaceea va urez multa intelegere, sa gasiti un numitor comun in toate, si sa dea Domnul ca toate certurile si contrarile (care vor fi neaparat :D) doar sa va uneasca si mai mult !!!

Bafta tuturor miresuicilor ! Sezonul de pregatiri pentru nuuntile din 2014 ABIA INCEPE !!!


Anastacia
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2013, 19:00
Location: Chisinau

Re: Lista sălilor de Banchet

Post by Anastacia »

Kitsurica, ma bucur ca lista mea ti-a fost de ajutor ;) nu este inca completa....dar oricum ai din ce alege...
Mult succes !


heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Lista sălilor de Banchet

Post by heyapple »

Buna, sunt si eu noua pe forum, citesc de ceva vreme forumul si as dori sa spun ca mi-au fost de mare ajutor mesajele, si toata informatia care am reusit s-o citesc,
As dori sa adaug la lista de sali La Plopi - max 300 pers, cu toate ca ne-au spus ca incap si 500 - 700 lei in mediu (in dependenta de nr de invitati)


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Lista sălilor de Banchet

Post by Gaby »

mmgg29 wrote:La Gratiesti:
Armonie- 500-600lei
La Mognat - cred ca era de la 400. Cand am fost sa vedem sala anul trecut la o nunta, mirii ne-au spus ca au avut meniul de 520lei/pers., masa era foarte bogata.
La Hincu - daca cumperi tu produsele - 200 de lei de om (asa era anul trecut)
La Contessa, Peresecina - 450 lei
Silver House - 800 lei
Paradis Cafe - de la 350 lei.
Niconelli - 450-550 lei.
Plovdiv - 600 lei daca achiti deodata totul, 650 - daca achiti dupa nunta (am fost acolo si mi-au placut si deservirea, si bucatele)
La Banket Hall cand am fost si am intrebat, mi-au spus ca meniul incepe de la 350 de lei, pentru o nunta un meniu normal ajunge la 750-800 - am inteles ca in chestiile ” de la 350-450” intra mai nimic :D
la Gratiesti e bine la Armonie, doar k e mica sala, am fost cumatrie akolo, 30-50 persoane, nu vreau sa fac antireclama dar am auzit k incap shi 100 (dar presuoun k vor fi k in cutia de chibrite) plus la asta se danseaza afara, la Hincu e frumos, nus htiu cu bucataria cum stau, ce am auzit eu nu e de bine , dar e 50 la 50 din parerile aomenilor, cit depre Mognat, sincer n-as recomanda


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Lista sălilor de Banchet

Post by Kitsurica »

Gaby spune-mi te rog de ce nu ai recomanda La Mognat? mie mi-a placut sala, plus ce stii de Hincu ca si acolo imi place, de ce 50 la 50?


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Lista sălilor de Banchet

Post by Gaby »

Kitsurica wrote:Gaby spune-mi te rog de ce nu ai recomanda La Mognat? mie mi-a placut sala, plus ce stii de Hincu ca si acolo imi place, de ce 50 la 50?
de sala nu zic nimic, foarte frumoasa,dar o cunoscuta de-a mea a fost la 2 nunti la Hincu shi nu s-a simtit bine dupa asta, nu shtiu ceilalti meseni, dar pe de alta parte alta doanna facuse nunta akolo fiului sau shi a zis ca mincarea e buna, sincer nu shtiu ce sa cred, cit despre magnat, iarasi am auzit vorbe ca dupa festivitate apar plati suplimentare nush de unde. iarasi sunt vorbe auzite.Dar eu cred k nunta este asa un eveniment la care mai bn de analizat toate amanunturile, apoi de luat o hotarire.


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Lista sălilor de Banchet

Post by Kitsurica »

Mda rau, peripetii de astea nu prea doresti sa fie la nunta si chiar daca auzi vorbe poate si neintemeiate te pune pe ginduri. Despre Hincu posibil sa fi fost nunta cu produsele proprii, se mai poate intimpla sa nu corespunda calitatii, de Mognat inseamna ca tre bine de specificat ce costuri mai pot aparea


irina777
Posts: 58
Joined: 31 Jan 2014, 09:40

Re: Lista sălilor de Banchet

Post by irina777 »

Buna fetelor ce sala puteti sa-mi recomandati in Chisinau unde se face zeama gustoasa si au sala de vreo 30-50 de oameni ?


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Lista sălilor de Banchet

Post by InnaM »

lesikaM wrote:....Noi am facut nunta la "Vila Noua",sec.Ciocana,sala mare are o capacitate de 150 persoane,desi pt o petrecere unde lumea mai shi danseaza cred ca e suficient 100-120 maxim.Terasa e foarte frumos amenajata,insa e putin lok pt parcare,desi inviatii din oras au apelat ,bineinteles,la serviciile de taxi))))))))..asa ca n-am avut problema data.Referitor la pret este de 600 lei/pers. si a fost un meniu foarte, foarte bun...am ramas extrem de multumiti atit de deservire cit shi de calitatea si cantitatea bucatelor.Zeama tot la ei am facut-o,la fel a fost foarte bine .Avem doua preferinte din meniul lor,care ni-au motivat sa devenim clienti fideli deja))))

Am fost shi eu la o nunta aici, pentru 100-120pp a fost suficient loc de dans, daca ai mai multzi invitatzi care abia ashteapta sa intinda nishte hore cum numai noi shtim, atunci e prea strimt. In rest a fost bine!!


Post Reply