Pregătirea tenului pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
niutka
Posts: 20
Joined: 03 Feb 2014, 15:16

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by niutka »

A facut cineva procedura de mezoterapie?
Buna, eu am facut procedura de mezoterapie, este foarte benefica si am simtit rezultatul in urmatoarele 48 h de la procedura,eu mi-am facut cu fiola pentru sustinerea elasticitatii,dar am inteles ca au si pt inalbire, exces de sebum sau riduri, si altele,eu iti zic doar ce m-am interersat eu,asta cel putin la salonul unde merg eu,ei lucreaza cu Abyss, de fapt eu imi iau toata gama de cosmetica de ingrijire de la ei,pentru ca sunt singurile produse de la care nu fac alergii si alte reactii.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by catiushka »

romanct1 wrote: Deja vara cind vin vreau sa fac o vizota unui medic cosmetolog sami curate shi hidrateze putin fata, dar inca nam hotarit la cine. Aleg intre doamna Victoria de pe traian 17/3 clinica Sun-eco, am citit pe mama.md multe cuvinte de lauda in adresa ei shi are shi preturi rezonabile, shi Medway tot parca e ok multe laude shi un pret cit de cit rezonabil. Poate a fost cineva din fete la ei shi imi spune ce pareri au.
romanct ce preturi au ? au ceva nr de telefon?
vreau si eu sa merg la ceva masti revigorante, hidratante si nu stiu unde sa merg (sa fie si preturile rezonabile) :(
poate-mi recomandati ceva?
si inca ceva ma gindeam ca in loc de devishnik sa merg sa ma relaxez cu mama la vreun spa, cu inveliri si masaj, poate ati fost voi undeva si v-a placut ??
ajutati-ma va rog caci la capitolul asta sint zero :oops:

si unghiile unde vi le faceti?? :?: :oops:


ninutsika12
Posts: 29
Joined: 24 May 2014, 14:29

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by ninutsika12 »

catiushka daca ai timp uite la promotiile de pe ciupi.md si zumzi.md sunt fete care au beneficiat de oferte si isi scriu in comentarii parerile,,, bafta ;)


flower
Posts: 10
Joined: 23 Jun 2014, 19:01

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by flower »

Buna fetelor. Ce proceduri va faceti inainte de nunta ca tenul sa arate mai luminos si machiajul sa se aseze bine??? Va multumesc :)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by catiushka »

ninutsika merci o sa ma uit
flower aceeasi intrebare ma framinta si pe mine, poate ne scriu fetel cu experienta :)


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Mary08 »

Eu am procurat vouchere atit de pe Ciupi, cit si de pe Zumzi, si acesta trebuie folosit sa-i zic asa, pina la data valabilitatii acestuia, si inca ceva, oferta trebuie cumparata din timp,pentru ca cu 2 saptamini inainte de expirare a ofertei ap ei o scot de pe sait, dar asa o procurati si deja mergeti cind aveti timp, adica pina la data cind expira. Sper ca m-ati inteles ce am avut in vedere. Pentru ca eu odata am patit-o asa: zic ei lasca azi miine am s-o comand si am lasat asa, si deam cind real am vrut s-o cumpar, ap nu era pe sait, si n-o puteam gasi..si iata asa. ;)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by catiushka »

mary da citeodata sint oferte care sint expirate dar inca mai sint pe saitul lor, asta inseamna ca ei continua oferta sau ca nu au reusit sa le scoata; tre sa fii atent si cu datele estea de valabilitate :roll: :D


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Mary08 »

poate ca si sint catiuska nu zic, eu am mentionat de cazul meu, inseamna ca treb atentie dubla ;)


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by romanct1 »

iata numarl ei si price listul la unele proceduri, pentru doritori ea mai face si proceduri de corectie(ex buze asimetrice), si acum o urmaresc pe mama.md si doar laude in adresa ei, ea este anume medic cosmetolog, ci nu cosmetolog obishnuit cu 2-3 cursuri finisate.

060191244 Victoria
ПРАЙС-ЛИСТ
глубокая аппаратная чистка лица - 2 часа 250 лей
аппаратная чистка лица плюс ферментный пиллинг 300 лей-2.5-3 часа
аппаратная чистка лица плюс пиллинг с фруктовыми кислотами 350 лей-3 часа
ультразвуковая чистка-180 лей 1-1.5 часа
вакуумная чистка- 1 час 100-120 лей..стоимость зависит от степени загрязнения т.е. времени процедуры
микрошлифовка лица- микродермобразия - 250-350 лей стоимость зависит от времени процедуры
мезотерапия лица- от 150 лей .. цена зависит от препарата
мезотерапия кожи головы-от 150 лей
виртуальная мезотерапия 350 лей
Фотоомоложение 1 импульс-20 лей
Дермароллер терапия 200 лей 1 сеанс
Удаление бородавок- 30-50 лей 1 шт.
Кавитация -300 лей 50 минут
Миостимуляция тела 130 лей 50 минут


Cit de ciupi si zumzi , fetelor fiti atente,cititi comentariile, impresiile si notele, nu o data am auzit ca in cadrul ofertelor date se utilizeaza preparate care expira in curind sau pe voi se invata incepatorii care de multe ori comit gafe groaznice, si in majoritatea cazurilor exista "padvoh", eu mam folosit de 2 ori de asa oferte si de ambele ori am ramas dezamagita.

Cit de alte proceduri inainte de nunta mam inscris la epilare cu ceara pentru prima data in viata :) ufff, impresiile le scriu peste doua saptamini caci atunci am programarea ;)

De unghii daca vreai iti spun peste o saptamina ca atunci ma duc acasa si hotarasc si intrebarea data, dar eu vreau gel sa nu am surprize de genu ca mi sa rupt unghia in ajunul nuntii sau ia sarit oja


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by catiushka »

merci romanct
eu vreau oja-gel care cica se tine bine ca gelul, o sa testez inainte de nunta si eu
dar iata unghiile sint mai tari mai puternice sau la fel de subtiri ca dupa oja obisnuita :geek:


Post Reply