Pregătirea tenului pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Mary08 »

[quote="catiushka"]bravo mary, mie demonstratiile-mi plac,
unde ti le faci? cit costa? si cit dureaza procedura?
si apropo arata inca tare bine dupa 3 saptamini[/quote
Fac la o doamna-domnisoara nu stiu ce-i :lol: are cabinet in Hotelul Cosmos, eu prin apropiere locuiesc si mii comod, cu 75 lei, dureaza undeva 40 min asta dupa corectie..dar daca prima data ap mai putin vreo 30 min. Si iata asa..la nunta ma gindesc sa-mi fac french, sau o culoare deskisa, roz pal, sau ceva de genu..mai vad inca ;)


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by romanct1 »

Mary08, eu putin nam inteles, unghia tio lungeste artificial ca in cazul cu gel? sau insasi unghia creste de la sine?

Caci eu am avut in vedere de crestere/alungire artificiala in mesajul meu, adica asa mam informat de pe net, si mii interesant si mie :)


User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Aleena »

maryLand wrote:Salut Catiushka. Cer scuze, cred ca nu am vazut mesajul.
Toate impachetarile le-am facut la Vivi Spa si la un salon din incinta sediului Drancor.

Eu am facut tot felul d eimapchetari, cel mai mult mi-au placut astea pe care le si recomand, cu ciocolata si cu alge marine. Foarte bine tonifica pielea, este catifelata , hidratata , ferma...fara pic de imperfectiune pe ea.

Stiu ca atunci cind te bronzezi sau te arzi la soare piele devine aspra si deshidratata...cel putin asta e 100% cazul meu, iar impachetarile readuc fermitate pielii. Chiar daca sunt un pic costisitoare, sunt un rasfat si fizic si emotional :D , necesar unei viitoare miresici.

Maryland are dreptate!!!! HIDRATAREA + peeling-ul = secretul unui machiaj perfect!

Si cand vb de hidratare,pe langa lotiunile si cremele folosite,nu uita-ti de cea interioara!
Vad dupa starea pielii cata apa consuma fiecare clienta cu care lucrez.

Recent,site-ul unica.md a postat un articol despre hidratarea organismului.
Aveti aici imaginea unei femei care a inceput sa consume 3 litri de apa zilnic,la recomandarea medicilor.
Poza e preluata de la ei pe site:
Image

Si aici,tot articolul:
http://unica.md/alimentatie/ai-grija-ce ... ai-tanara/


Alina Braileanu:

Image
ikutza
Posts: 11
Joined: 15 Apr 2014, 17:59

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by ikutza »

Avand in vedere k la noi nunta e pe 27 iulie am inceput cu o luna in urma sa-mi fac manichiura cu oja gel si sunt f multumita.. cred k d cea mai buna solutie.. cel putin pt mine.. In acest mod am reusit sa-mi cresc si unghiile, si oja nu fsce probleme cel putin o saptamana..


VictoriaB
Posts: 12
Joined: 09 Mar 2014, 22:22

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by VictoriaB »

ikutza wrote:Avand in vedere k la noi nunta e pe 27 iulie am inceput cu o luna in urma sa-mi fac manichiura cu oja gel si sunt f multumita.. cred k d cea mai buna solutie.. cel putin pt mine.. In acest mod am reusit sa-mi cresc si unghiile, si oja nu fsce probleme cel putin o saptamana..
Buna.pot Sa Te intreb cat te-a costat oja gel Si daca fac toate saloanele,eu nu sunt in tara Si deobicei vin pe termen scurt Si nu prea stiu ce Si cum.noi tot pe 27iulie avem nunta Si revenim pe 21iulie,Si nici nustiu dak o Sa reusesc Sa fac tot.mersi,succes la pregatiri


ikutza
Posts: 11
Joined: 15 Apr 2014, 17:59

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by ikutza »

Eu am fost cu voucher de pe ciupi si m-a costat 95 lei (includea si masca cu parafina).. Fara voucher costa intre 90 si 250 si din cate stiu majoritatea saloanelor fac.. Miercurea aceasta mi-am facut inscriere la o doamna care mi-a fost recomandata si sa raman mai multumita (unde am fost nu mi-a placut sortimentul de culori si modul in care mi-a vopsit marginile la unghii :) ). Ms si mult succes si voua in pregatiri atat pana la revenirea in tara, cat si dupa! P.S. ar fi bine sa-ti faci programare din timp..


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Mary08 »

romanct1 wrote:Mary08, eu putin nam inteles, unghia tio lungeste artificial ca in cazul cu gel? sau insasi unghia creste de la sine?

Caci eu am avut in vedere de crestere/alungire artificiala in mesajul meu, adica asa mam informat de pe net, si mii interesant si mie :)
Unghia creste de la sine, in poza sint unghiile mele naturale, eu doar ls acopar cu oja gel pentru mentinere si intarire. Eu am in vedere de catiuska care a intrebat de crestere si de aia am zis, ;)


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by romanct1 »

am incercat si eu sa ma invat a consuma mai multa apa:) dar maxim 1,5-2 litre de apa plata pe zi pot baga in mine, iata sucuri si cola nelimitat si nu inteleg dc organismului meu nui place apa pura :(


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Mary08 »

Fetelor cu cit timp inainte de nunta mai bine de vopsit parul. Mai am 1 luna pina la nunta, si nu stiu cind sa incep :roll:


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by romanct1 »

uite, o sa mi-l vopsesc prima data cu o luna inainte, si apoi cu vrio 5 zile sau o saptamina inainte doar radacinile, sau sa mai adaptez culoarea, deoarece vreau sa mio schimb de cea initiala. (acum am parul de culoarea ciocolatei cu lapte dar vreau roshcat aprins sau vulpe)


Post Reply