Pregătirea tenului pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by tancha_ru86 »

Mie imi place sa ma bag in polemici tocmai cand simt ca nu sunt inteleasa corect. (Aleena stai linistita, eu nu ma stresez absolut deloc, nu ma afecteaza deloc o discutie in contradictoriu daca e bine argumentata). Nu stiu cum pe alte femei, dar pe mine sarcina m-a facut atat de calma cum n-am fost niciodata, aproape ca nici nu ma recunosc, desi nu evit sa-mi spun punctul de vedere cand simt ca e cazul, nervi/stres=0.

Si de ce insist pe subiect e pentru ca tocmai ca e vorba ca unele persoane se forteaza sa bea cei 2 litri de apa pe zi si nu mi se pare in regula. Toata ziua uita sau n-au timp sa bea apa si ajung seara isi amintesc ca n-au baut 2 l de apa recomandati si golesc sticla. Nu e in regula. N-am negat niciodata rolul benefic al apei si sunt constienta ca este necesara in cantitati moderate( nu mai putin de 2 - 3 cani pe zi si anume apa plata, nu sucuri acidulate si alte prostii. nu mai putin). Totusi, vreo doua mesaje mai sus ziceam ca este cazul sa ne cunoastem organismul, sa-l studiem si sa stim exact ce are nevoie si in ce cantitate. Si mai ziceam ca fiecare corp e diferit, unic si are necesitati diferite. Unii au nevoie de 1,5 l, altii au nevoie de 3 l, iarna ai nevoie de mai putina apa, vara, evident de mai multa.
Marcella puncta mai devreme niste reguli de a bea apa. Foarte bine a punctat. Nu reusesti azi sa iti bei doza de apa necesara, nu se intampla nimic grav, esentialul e sa nu pui paharul la gura si sa devorezi doi l de apa doar ca asa scrie la carte, ci sa bei cate putin. Asta se recomanda si atunci cand esti mega deshidratata, cand nu mai poti de sete. Nu bei jumate de sticla dintr-o inghititura ci bei cate un pic pe o perioada mai lunga de timp. Se mai poate facut experimente de genul, intr-o saptamana bei cate 1 litru in fiecare zi, in alta saptamana 2 l, in alta 1,5l si asa ajungi sa vezi ce si cat are nevoie organismul tau, sa pastrezi un echilibru. Acest echilibru se refera si la mancare. Nu poti sa mananci numai fast food si sa pretinzi ca mananci bine. Acest fast food afecteaza si tenul, pe langa sunculitzele care se aseaza strategic in anumite zone. Corpul si tenul are nevoie de minerale si vitamine. Plus ca si fumatul, oboseala si stresul isi pune de asemenea amprenta pe ten(daca nu fumezi ai un factor in minus la imbatranirea si uratirea tenului).
Apa are un rol foarte important in pastrarea tenului frumos si luminos, foarte important, poate cel mai important, dar frumusetea tenului tine si de alti factori, care nu trebuie exclusi. Despre asta e vorba, ca tot ziceam de echilibru.

P.S. Apropo de ce ziceai aleena, eu sunt una dintre persoanele care umbla cu sticla de apa in geanta si cu mancare evident. Si beau cateva guri din cand in cand. cred ca asa ajung sa beau apa suficienta, fara sa ma insetez dar si fara sa beau cu sila sa ma umflu.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Daian De Ceglie
Posts: 3
Joined: 08 Jul 2014, 12:37

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Daian De Ceglie »

Buna fetelor am facut nunta in luna mai si aveam un ten alb si paled am apelat la bronzare organica in studioul "KLEOPATRA" ce pareri sunteti de acest bronz ? P.S eu am ramas foarte multumita am obtinut tenul dorit aveam un bronz extraordinar si plus la asta domnisoara e foarte amabila si gentila. a mai apelat cineva la acest bronz?


Daian De Ceglie
Posts: 3
Joined: 08 Jul 2014, 12:37

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Daian De Ceglie »

kkristina wrote:Vreau sa-mi pregatesc tenul cu ceva masti mai speciale decit le folosesc eu standart, scrieti cum va pregatiti tenul inainte de nunta
Eu miam facut bronzare organica la "KLEOPATRA" dupa care nici nu am avut nevoie de masti pentru ten aveam un ten de culoare era ceva formitabil. Recomand


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by maryLand »

Eu am avut bronz organic si a fost cea mai mare greseala a vietii mele :x :x :x :x :x


Image
Daian De Ceglie
Posts: 3
Joined: 08 Jul 2014, 12:37

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Daian De Ceglie »

maryLand wrote:Eu am avut bronz organic si a fost cea mai mare greseala a vietii mele :x :x :x :x :x
Serios ? dar unde ati apelat la bronzare ?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by maryLand »

Nici chiar daca voi face antipublicitate, nu voi spune numele. Este o tristete a mea pe care nu o recomand si nu o voi mai face niciodata in viata :x


Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Olecika »

Eu mi-am facut ceva timp (cam 1,5 luni) o masca cu mustar, ca in linkul de mai jos:


Intr-adevar parul crestea mai repede si efectul dupa mustar este foarte placut. Puteti incerca, mai ales miresele care vor sa isi cresca parul mai repede :)

Important, neaparat sa dati virfurile parului cu ulei inainte de a aplica masca, altfel se pot usca foarte tare.


StefaniaM
Posts: 2
Joined: 11 Mar 2018, 23:57

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by StefaniaM »

Eu cu 2 saptamani inainte de nunta am fost la medic pentru un checkup, sa vada tenul si sa imi faca un peeling chimic, iar mai apoi am fost sa imi faca cateva tratamente de hidratare, ca na, cremele nu ajuta atata de tare cat niste tratamente. Jur am avut tenul atata de curat si fin si frumos..machiajul a aratat exceptional :)


http://invitatii-garf.ro/
Post Reply