Mărturii pentru invitaţi II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Mărturii pentru invitaţi II

Post by maryLand »

"Mărturiile sunt alcătuite, în general, din 5 bomboane, ca simboluri de sănătate, prosperitate, fertilitate, fericire şi longevitate, şi o combinaţie de tul, panglici, dantelă, organza sau mătase, împreună cu un bileţel pe care sunt însemnate data ceremoniei şi numele protagoniştilor. Se mai pot folosi, de asemenea, mici cutiuţe umplute cu bomboane şi legate cu funde şi flori. În unele familii se oferă ca mărturii mici obiecte din argint, cristal sau porţelan, lumânări parfumate sau chiar sticle de vin.

De regulă, ele se pun pe mese înainte de începerea petrecerii, în faţa fiecărei familii/persoane participante, sau se oferă la finalul ei, pe măsura ce invitaţii pleacă. Mărturiile se mai pot dărui de către miri la întoarcerea din călătoria de nuntă, dar nu la mai mult de o lună de la data ceremoniei".

Image


Image
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Mărturii pentru invitaţi II

Post by Capsunica »

mgm, eu am cautat asa floricele - sunt la gemeni, etaj 3 dar sunt relativ scumpe in comparatie cu magazinul care se numeste gen DECORATIUNI FLORISTICE vizavi de piata de flori Bodoni.
kid, unde este magazinul DENDROBIUM?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Mărturii pentru invitaţi II

Post by maryLand »



Image
User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Mărturii pentru invitaţi II

Post by mmgg29 »

nu au nici o odresă, nici un nr de contact.


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Mărturii pentru invitaţi II

Post by maryLand »

Ciudat, cindva era indicata adresa.
Este chiar linga Andy's de la Banulescu Bodoni. Alaturi mai este o curatatorie si un magazin de haine. ;)


Image
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Mărturii pentru invitaţi III

Post by K_ID_25 »

Tibberoon, eu am pus ursuleti mici de 2-3 cm pe care ii produce Colibri.md , ungar srl, ei mi se pare ca se numesc Bambi, dar cind ii cauti vezi pe rafturile unde se vinde piinea sau in magazinele de dulciuri ei se vind fie la cutie de 2-3 kg fie in saculete verzi a cite 200 g , tot in asa fel se vind si croissantele de la Colibri.
Sunt un pic cam unsurosi , dar am luat e la piata saculete tip zip bag si i-am impachetat :) Aveam undeva poze cu ei, daca le gasesc vi le arat.


Image
maklerus
Posts: 139
Joined: 23 May 2013, 14:08

Re: Mărturii pentru invitaţi III

Post by maklerus »

K_ID_25 wrote:Tibberoon, eu am pus ursuleti mici de 2-3 cm pe care ii produce Colibri.md , ungar srl, ei mi se pare ca se numesc Bambi, dar cind ii cauti vezi pe rafturile unde se vinde piinea sau in magazinele de dulciuri ei se vind fie la cutie de 2-3 kg fie in saculete verzi a cite 200 g , tot in asa fel se vind si croissantele de la Colibri.
Sunt un pic cam unsurosi , dar am luat e la piata saculete tip zip bag si i-am impachetat :) Aveam undeva poze cu ei, daca le gasesc vi le arat.
Irina, tema Asta era deschisa parca, de ce avem III deja?!


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Mărturii pentru invitaţi III

Post by K_ID_25 »

Am inceput nr 3 pentru ca am incercat sa raspund in nr 2 si nu ma mai lasa, scrie locked, ceea ce probabil inseamna ca s-au treminat cele 100 pagini admisibile subiectului ...


Image
maklerus
Posts: 139
Joined: 23 May 2013, 14:08

Re: Mărturii pentru invitaţi II

Post by maklerus »

K_ID_25, incerc si eu sa scriu aici, ca la mine arata ca este doar o pagina de mesaje......cred ca a fost o eroare...


T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Mărturii pentru invitaţi III

Post by T<3 V »

K_ID_25 wrote:Tibberoon, eu am pus ursuleti mici de 2-3 cm pe care ii produce Colibri.md , ungar srl, ei mi se pare ca se numesc Bambi, dar cind ii cauti vezi pe rafturile unde se vinde piinea sau in magazinele de dulciuri ei se vind fie la cutie de 2-3 kg fie in saculete verzi a cite 200 g , tot in asa fel se vind si croissantele de la Colibri.
Sunt un pic cam unsurosi , dar am luat e la piata saculete tip zip bag si i-am impachetat :) Aveam undeva poze cu ei, daca le gasesc vi le arat.
Si eu cu sotul dorim ursuleti. Tu citi la nr. ai pus??? e ok 2 sau putin, la cit de marunti sunt...?


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
Post Reply