Dupa nunta......

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
nicola
Posts: 97
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Dupa nunta......

Post by nicola »

Feliciari whitelady!!! ma bucur ptr faptul ca ai avut parte de o nunta frumoasa si bine organizata.....inka o data, casa de piatra si multa fericire!!!


whitelady
Posts: 256
Joined: 19 May 2010, 23:00

Re: Dupa nunta......

Post by whitelady »

DDianka, Marishka, Nicola multumesc, Mariashka, am fost cu o poza la salon si i-am explicat verbal si m-a intales foarte repede, la machiaj am avut ceva emotii pentru ca o tot rugam sa imi permita sa ma uit in oglinda si sincer ceea ce vedeam nu prea imi placea dupa care ea m-a rugat sa nu ma mai uit in oglinda si sa am rabdare sa vad rezultatul final si daca nu era sa imi placa ma demachia si imi facea altceva, dar rezultatul final a fost surprinzator, mi-a placut foarte mult si va spun ca nu se poate aprecia un machiaj facut pe jumatate.


whitelady
Posts: 256
Joined: 19 May 2010, 23:00

Re: Dupa nunta......

Post by whitelady »

Pentru sesiunea foto cu calutii am platit 50 de euro, ne-au adus 2 cai si am avut 2 fete la dispozitie care ne-au ajutat sa manevram calutii. Hipodromul nu e departe de aeroport. Am sa iti scriu neparat nr de telefon, acum nu il am la mine.


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by olesikag »

Fetelor in primulr rind vreau sa spun sory ca asha de mult timp nu am scris!compu meu era la reparatie! :( :( acum vreau sa povestesc istorioara mea de nunta!
Propunerea de casatorie a avut lok fix un an in urma de 8 august.Atunci noi shi am hotarit ca shi nunta noastra va avea lok fix peste un an pe data de 8 august!Va spun un secret cu cit mai mult astepti sa fie data nuntii ku atit mai mult deacum nu vrei ka ea sa fie))))))kiti nervi shi kit stres)))mai bine de hotarit in kiteva luni shi atit!)))ku pregatirile noi am kam intins timpul, sala am inceput a kauta ku jumatate de an inainte :D :D shi kum la noi ii realitatea- era totul okupat!!am inceput a face panica shi mirele fara ca sa shtiu eu a umblat prin orash shi in sfirshit a gasit o sala libera dup akite shtiti a fost sala ciocanaei nu am fost eu pria incintata dar daca alta varianta nu a fost -asta e!Florist a fost Marina(sunt foarte multumita a fost totul kum am vrut eu -sa fie kit mai finut buketelul).Cu muzika tot am avut probleme la inceput am komandat formatia Vatramai apoi niam razghindit fiindca erau pria skumpi!shi Vs shi adus aminte ca nanul lui ii muzikant emerit al Moldovei(lui un multumesc frumos ca nia ajutat,shi a facut o veselie nemaipomenita)Foto-video tot la fel am hotarit sa luam ceva mai ieftin, shi de banii economistiti sa plekam pe mai mult timp la odihna(am plins mult din cauza la foto-video dar peurma mai trecut))))))makiajul-coafura am fost inscrisa la salonul leogrand, eram atit de fericita ca era mesterul liber-ku o saptamina inainte imi suna ea shi imi spune ka no sa poata sa ma pregateasca, fiindca pleaca din tara pe 2 saptamini(((((va inkipuiti ce stres am avut.....pentru mine mai mult conta makiajul coafura decit rokia
:) :) :) :) in 2 zile am sunat pe toti kunoscutii care ii aveam shi nikaeri nu putiam gasi mester liber!in fine ku 5 zile ininte de nunta imi suna o fata shi imi da un numar de telefon pe care o sal pastrez in telefon la mine shtiu precis inca mult timp, fiindca doamna ku makiajul a facut un lukru de nota 10+......ku 2 zile ininte niam trezit noi ka nu avem mashina pentru miri..ai unde s agaseshti in 2 zile ceva liber :D :D :D :D :D iara sunete pe la kunoscuti mai pe scurt am gasit noi macar ceva mashina mai frumoasa :D :D Rokita mea a fost unika rokie pe kare am masurato..shi inca intimplator shi mam indragostit in ea! :) :) :)
Shi iata ku multe probleme(astea nus toate pe kare liam scris mai sus,nu va scriu ca va pliktisiti)a venit ziua nuntii......seara niam kulkat tirziu fiindca Vs a avut meci de fotbal .....pe 7 august am obosit foarte tare, am alergat prin casa facind curatenie shi pregatiam totul pentru cununie,inscriere....diminiata mam trezit la 7 a venit doamna cu coafura..coafura am so notez ku nota 7 :D :D a fost normal dar nu cea ce am vrut eu..putin mam intristat.pina ce mia facut coafura sa trezit VS shi mia spus ca nu ii pria place coafura :shock: :shock: :shock: eii kam ku dispozitia nu pria am kemat taxi shi am plekat la doamna ku makiajul(taxistul kind ma vazut asa sa bukurat ka va duce o miriasa :D )makiajul a durat 2 ore (dar a meritat,eram atit de bucuroasa ca mai nu plingiam)in timpul ce imi facea makiajul toti ma sunau :evil: :evil: :evil: Fetelor kind o sa faceti pregatiri de nunta sa aveti oameni pe kare sai puteti pune in funktiune....pe mine ma sunau toti eu fiind organizator shi ma deranjau...eiii in fine am intriziat ku o ora de la makiaj...vornicika shi prietenile mele la fel....deaici ma suna mirele ca ei au finisat filmarile shi deacum shi nashii au venit.imi spune noi peste 10 min o sa fim.shi din momentul asta a inceput panica :D :D :D :D eu inca nus imbracata mamica mea inca nui venita inkalamintea mea ii la ea :shock: :shock: :shock: lengeria la fel(ujas)incep la toti sa strig.... :D :D incep sa ma imbrac singura :D peste kiteva minute vine shi vornicika ma pregatit repede...aud kiuituri afara(a venit mirele ku nashii shi parintii)eu ies la balcon s a facem poze balconul la etajul 2 din fier sau primit nishte poze super :D liam vazut ku un oki....mirele ma vede de departe shi imi arata ka sunt frumoasa :oops: :oops: sa primit putin komik kind vedem ka mirele deacum intra in kamera dar vornicika inca nu a dovedit sa puna kutitul in usha)))il intoarcem inapoi shi facem totul kum trebuia(vornicika sa ales ku ceva bani) :D intra mirele ku buketelul meu, la mine inima se zbate, toti se uita la noi :D :D ma saruta, toti kiuie, bat din palme ne fotografiaza(shi dina acest moment eu putin mam kalmat)ne suim prin mashini shi plekam la cununie offf akolo am mai asteptat inca jumatate de ora pina ce a venit o pereke....de tot eram 6 pereki(fetelor nicodata nu am crezut ca la cununie asha de mult o sa ma rid, atitia momente comice clar de ce, fiindca toti ku emotii)cununia a fost foarte frumoasa...am eshit deacolo ne uitam la ora vedem ca nia ramas doar o ora pentru fotosesiune asat e foarte putin :twisted: :twisted: niam suit prin mashini shi am plekat la dendrarium(am avut idee s afacem fotosesiune la stadionul zimbru dar nu sa primit)la dendrarium am venit ku toti prietenii (atitia glume atitia distractie, a fost super)asha eram de fericita ca toti imi atrageau atentia mie(kiar shi uni fotografi straini mau fotografiat) :D :D :D akum jalesc ca am facut putine poze la dendrarium shi lav story putin am filmat din kauza ka era deacum ora 17-45 pe kind noi trebiuam sa fim la sala la 17-30 :twisted: :twisted: am finisat in graba fotosesiunia...shi am plekat la sala... Image Image Image in sfirshit un lok racoros
Partea 2..sala
Cum se cuvine la moldoveni ospetii au intirziat cu 30 de minute(ei ce sa zicem daca shi mirii au facut la fel) :D :D :D tamada pune marshul shi incepe a kema nashii ku oastea lui Image apoi pe rind socrii mari socrii mici...toti kind dadeau mina cu noi imi faceau komplimente Image au trecut toti shi aici vedem ca multi oaspeti inca nus (peurma o sa intelegem noi de ce :twisted: :twisted: )la 19 a venit doamna cu inscrieria(sa petrecut totul repede shi tot ku momente comice)peste vrio 40 min tamada invita oaspetii la mese :D :D sa vedeti ce fete aveau oaspetii :lol: :lol: ei saracii asta asteptau demult...tineretul sa pus la podul de flori am trecut prin el shi niam asezat shi noi la masa kind ne intoarcem vedem ka 2 mese sunt goale :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: 4 pereki ai nashului nu au venit delok shi inca 5 din partea parintilor ...(asta a fost probabi cel mai mare minus din toata nunta)ei shi mai departe mincare veselie eram cea mai fericita kind vedeam fetele fericite a oaspetilor,shi kum ei se veseliau...apoi a urmat kolakul miresei( :twisted: :twisted: sotul a rupt cea mai mare bukata)shi mai departe toate traditiile moldoveneshti...la primul dans nu am pregatit nimik am spus ka a sa facem improvizare..shi a fost atit de super ma simtiam ca suntem doar noi doi akolo(doar ca auziam kum bat din palme toti invitatii)shi eram atit de fericiti ambii in momentul cela ca sa primit un dans de parca lam antrenat un an intreg :D :D hsi deatunci a inceput shi mai mare veselie(la nunta mea mi se pare ka ma dansat mai mult ca la toate celelate unde eram ca invitata) :D :D mam distrat la maxim...shi dansul tiganilor lam dansat de parca eram noi dansatorii :lol: :lol: toti il shtiu pe sotul meu ca pe unul sfios shi serios shi toti erau uimiti kit de mult noi niam veselit in acea seara de parca nu eram noi :P :P a fost shi furatul miresei la kare eu nici nu ma asteptam asa totul s apertecut de repede :shock: :shock: mai dus in automobil shi ii sunau sotului s gateasca banishori(shi c ecredeti un pic nu maiu atras atentia shi eu am fugit din mashina ...kind mam ridikat in sala toti erau uimiti shi bateau din palme shi spuniau iata ce face dragostea :D :D :D sa primit foarte romantic kin ma vazut sotul shi ma luat in brate....shi apoi iara veselie....shi felicitari shi komplimente...shi iata shi momentul spalatului minilor la nashi(de aici eu diam am inceput a ma intrista asha de tare nu am vrut sa se tremine aceatsa seara) parintii mei au pus kintekul imn credca fata mamei fata tatei(am dansat impreuna)toti plingiau....a trecut masa mare(sincer mia parut ca a trecut repede) :lol: apoi aruncatul buketului(akolo au fost tot momente komice) :lol: shi dezbracatu miresei :( :( :( :( :(unde mirele ma intrebat iti vine a crede ca asta se intimpla cu noi? offf fetelor ce aveam eu atunci in suflet asha vroiam sa intorc timpul inapoi s afac totul fara nervi fara stres....asta e, a mers shi dezbracatul miresei,torta shi aici am simtit ca deacum nu simt picioarele....mirele cu prietenii au mai dansta vrio ora :D :D eu am stat pe scaun :twisted:totul a treminat.... shi apoi am plekat la karaoke,pe la vrio 10 diminiata am plekat la hotel nu de alta dar nu aveam akasa unde dormi :D :D :D shi ma trezesc a doua zi inteleghind ka eu nu tin minte multe momnet din nunta, iata asha, ei peste kiteva zile prietenile miau povestit totul... :roll: :roll: inka multe zile toti imi sunau shi imi spuniau ka a fost extradinar...macar ca a fost momente negative inteleg ca nunta mea a fost cea mai superba(asta e credca pentru fiecare mireasa)acum eu sunt cea ma fericita sotie shi am cel mai minunat sot care ma sustinut pe parcursul pregatirilor!!!!!!!!va doresc sa aveti o nunta de vis asha cum va doriti..shi sa profitati in ziua cea de toate momentele fiindca peurma nu le intorci inapoi..


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by olesikag »

Image


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by olesikag »

Anusca wrote:Olesika ai fost super frumoasa. Dupa cite am inteles esti sotie de fotbalist, deci multa rabdare tie si cite mai multe goluri marcate in viatsa voastra personala .
:D :D o s ane srtaduim s afie kit mai multe
fetelor cine mau felicitat sory daca la cineva nu iam raspuns va multumesc la toate!shi mersi pentru asha forum unde noi toate ne sustinem una pe alta!!!!!!!! :lol: :lol:


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by Uliana »

Fetelor, Casa de Piatra inca o data si ma bucur mult ca totul sa treminat cu bine :D kiar daca pe unde au existat si ghinioane dar pina in final toatul a decurs pe nota 10++++++......Bravo Image Image Image


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dupa nunta......

Post by Mariashca »

wow ce frumusei sunteti, bravo !!! Image Image sa aveti parte in viata doar de clipe frumoase, mult noroc , sanatate caci restul o sa le faceti singuri .


whitelady
Posts: 256
Joined: 19 May 2010, 23:00

Re: Dupa nunta......

Post by whitelady »

fetelor am primit primele poze de la prieteni si va arat si voua Image


whitelady
Posts: 256
Joined: 19 May 2010, 23:00

Re: Dupa nunta......

Post by whitelady »

Image o poza pentru Mariashka din care se vede cat de cat machiajul meu. Nu prea am de unde alege ca ne-au trimis pana cd putine poze.


Post Reply