Masa de fourchette

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Lukianov
Posts: 64
Joined: 02 Jul 2013, 17:36

Re: Masa de fourchette

Post by Lukianov »

sSalut dragi garofite!!!Am o mica intrebare ce cantiatea de dulciuri luati pentru candy-bar?si dupa care criterii?


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Masa de fourchette

Post by cutsa »

salut foste si viitoare miresuice.cum credeti pentru masa de fourchette trebuia de luat mai multe dulciuri sau si ceva din sarat...tartinutse cu peste rosu si cascaval am vazul pe undeva...si daca a facut cineva cu sarat , cine v-a facut?


La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Masa de fourchette

Post by La_dame »

cutsa wrote:salut foste si viitoare miresuice.cum credeti pentru masa de fourchette trebuia de luat mai multe dulciuri sau si ceva din sarat...tartinutse cu peste rosu si cascaval am vazul pe undeva...si daca a facut cineva cu sarat , cine v-a facut?
la noi au fost diferite canape-uri, cu prosciuto, cu rosii si mozarela... nu mai tin minte :) fructe si dulciuri, dar dulciuri legere caci era foarte foarte cald in ziua nuntii (receptia a fost afara). canape-urile le-am comandat in restaurant, fructele si dulciurile le-am adus noi, dar le-au taiat, aranjat, tot ce-i de la sala.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Masa de fourchette

Post by Olecika »

Anul trecut si anul acesta, se practica la masa de fourchette dulciurile, fructele si bauturi. Totusi consider ca este foarte ok si chiar binevenit daca s-ar face un fourchette mixt, unde oaspetii sa poata servi tartine, mici gustari. Nu e logic sa servesti intii dulciuri si fructe si apoi bucatele propriu zise :)

Daca aveti aceasta posibilitate cred ca este o idee foarte buna, personal as aprecia un asemenea fourchette :) Bafta !!!


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Masa de fourchette

Post by cutsa »

mersi mult pentru sfat......deja o sa vad ce o sa poata sa imi propuna restaurantul din ceva saratsel.....ca vad ca fourchette din dulciuri multe perosnae am gasit care fac...da iata sarat nu am gasit nici o agentie sau macar o persoana .....:(((


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by marcelushka »

Ma bucur sa vad, sa citesc cu cit suflet si placere planificati fiecare detaliu, e foarte placut, eu demultisor nu am mai postat nimik, acum insa am ceva timp si am si o noutate. Mother's Cake, patiseria noastra( dulciurile care le face mamica, la comanda,) a luat locul 2 adica diploma de argint, la concursul national Wed Awards 2014. Va multumesc enorm de mult voua, caci o mare parte din fostele miresuici au fost alaturi de noi, din suflet va multumim. Am sa postez si citeva poze cu Candy Bar, ale miresuicelor din 2014, o parte din lucrari sunt postate si pe pagina mea de facebook MarriaGe & Mother's Cake. Cu mare drag o sa raspund la orice cerere, sfaturi si ajutor, oricind. Cit mai mult succes voua scumpelor miresuici din 2015, bucurati-va si traiti din plin fiecare moment al pregatirilor, e ceva special.....
Am sa atashez doar pozele cu Candy Bar, ce tine de decor voi atasha citeva la tema data, decorul salii.

Liubocika 08.08.2014 Sala Marry Me Banquet Hall

Image
Image
Image

Image
Image
Image

Pozele lui Valeriu de pe 25.07.2014

Image
Image
Image

Katiusha 14.09.2014 casa de nunti "Plai"

Image
Image
Image
Image



Aceasta este masa dulce candy bar, cu care am participat la etapa a 2 a concursului WED AWARDS.
Image
Image
Image
Image
Image


Scumpelor sper sa va placa, mai multe poze, detalii sunt pe facebook. Cit mai mult succes voua in pregatiri. Daca vom fi noi cei alesi de voi, ca sa lucram impreuna, atunci pot sa va promit, nu veti regreta, iar toate detaliile si dorintele for fi pe primul plan.


liubymaia
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2015, 20:22

Re: Masa de fourchette

Post by liubymaia »

Salut poti sami ziki in ce pret va fi un fourchette la o nunta de 100 persoane?


liubymaia
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2015, 20:22

Re: Masa de fourchette

Post by liubymaia »

Salut poti sami ziki in ce pret va fi un fourchette la o nunta de 100 persoane?


cristinella100
Posts: 1
Joined: 07 Mar 2015, 13:59

Re: Masa de fourchette

Post by cristinella100 »

Marcela spune-mi te rog si mie cit va costa masa de fourchete pentru 140 persoane?


Buburuza03
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2015, 19:24

Re: Masa de fourchette

Post by Buburuza03 »

marcelushka wrote:Ma bucur sa vad, sa citesc cu cit suflet si placere planificati fiecare detaliu, e foarte placut, eu demultisor nu am mai postat nimik, acum insa am ceva timp si am si o noutate. Mother's Cake, patiseria noastra( dulciurile care le face mamica, la comanda,) a luat locul 2 adica diploma de argint, la concursul national Wed Awards 2014. Va multumesc enorm de mult voua, caci o mare parte din fostele miresuici au fost alaturi de noi, din suflet va multumim. Am sa postez si citeva poze cu Candy Bar, ale miresuicelor din 2014, o parte din lucrari sunt postate si pe pagina mea de facebook MarriaGe & Mother's Cake. Cu mare drag o sa raspund la orice cerere, sfaturi si ajutor, oricind. Cit mai mult succes voua scumpelor miresuici din 2015, bucurati-va si traiti din plin fiecare moment al pregatirilor, e ceva special.....
Am sa atashez doar pozele cu Candy Bar, ce tine de decor voi atasha citeva la tema data, decorul salii.

Liubocika 08.08.2014 Sala Marry Me Banquet Hall

Image
Image
Image

Image
Image
Image

Pozele lui Valeriu de pe 25.07.2014

Image
Image
Image

Katiusha 14.09.2014 casa de nunti "Plai"

Image
Image
Image
Image



Aceasta este masa dulce candy bar, cu care am participat la etapa a 2 a concursului WED AWARDS.
Image
Image
Image
Image
Image


Scumpelor sper sa va placa, mai multe poze, detalii sunt pe facebook. Cit mai mult succes voua in pregatiri. Daca vom fi noi cei alesi de voi, ca sa lucram impreuna, atunci pot sa va promit, nu veti regreta, iar toate detaliile si dorintele for fi pe primul plan.
Foarte frumos, si apropo am gustat shi eu din macaronsurile facute de mamika dvs shi pot spune cu certitudine ca sunt fenomenale, ma intereseaza si pe mine la ce pretz ajunge un candy bar pentru o nunta de 140-150 persoane?


Post Reply