Masa de fourchette

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by O viitoare mireasa »

am auzit ca la unele nunti, la masa de fourchette, lumea pune bere, scotch, red bull
şi alt fel de bauturi care nu se gasesc la celelalte mese
a pus cineva?
de ce cantitate este nevoie?


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Masa de fourchette

Post by Katina »

si eu am sa pun bere cutii mici ,dar insa la cantitate inca nu m-am gandit ...dar cred ca voi lua mai multa, insa o voi tine in masina undeva ca cum se fura la noi...si daca va ramane pai nu se strica ,imi va prinde bine pt a 2 zi ... :lol: :lol: :lol:


dory_87
Posts: 122
Joined: 16 Dec 2010, 00:00
Location: Milano

Re: Masa de fourchette

Post by dory_87 »

fetelor cineva din voi a apelat la vre-o agentie de nunti?eu cred ca o sa am nevoie,dar idee nu am la cine sa apelez...help pls!!!!


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Masa de fourchette

Post by charnelle »

dory_87 wrote:fetelor cineva din voi a apelat la vre-o agentie de nunti?eu cred ca o sa am nevoie,dar idee nu am la cine sa apelez...help pls!!!!

In Nici un caz sa nu apelezi la luxurylife.md, responsabila e svetlana cu sediu chiar in miadora, e foarte iresponsabila, mi à cerut un prêt mare ça pana la urma sa nu faca Nici 50% din ce am cerut. In schimb au auzit ça agentia you+we e la nivel,dar si tarifele sunt inalte.. Dece crezi ça ai nevoie de o agentie?daca totul programezi din timp nunta iese bine.


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by heliga »

dory_87 wrote:fetelor cineva din voi a apelat la vre-o agentie de nunti?eu cred ca o sa am nevoie,dar idee nu am la cine sa apelez...help pls!!!!
eu am vb cu cei de la UniqueEvents si doar pt decor vreau 800 de euro sunt scumpe agentiile astea.tu pt ce ai nevoie de ei?


Image
Image
dory_87
Posts: 122
Joined: 16 Dec 2010, 00:00
Location: Milano

Re: Masa de fourchette

Post by dory_87 »

eu voi fi peste hotare pina in aprilie.vin acasa cu 3 saptamini innainte de nunta.si nu stiu ce o sa pot organiza in cele 3 saptamini.nu vreau sa stau ca pe ace atunci si sa-mi dau sufletul alergind din un capat de oras in altul...sau cum credeti? ce ma sftatuiti?


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Masa de fourchette

Post by charnelle »

dory_87 wrote:eu voi fi peste hotare pina in aprilie.vin acasa cu 3 saptamini innainte de nunta.si nu stiu ce o sa pot organiza in cele 3 saptamini.nu vreau sa stau ca pe ace atunci si sa-mi dau sufletul alergind din un capat de oras in altul...sau cum credeti? ce ma sftatuiti?
oricum din timp te programezi la coafor, make up, muzica, moderator, dansatori, program artistic din timp si de la distanta e posibil. decorul se poate de ales si de decis prin mail cu persoana (Marina la sigur se ocupa cu asta), meniul se face cu 2-3 sapt inainte. Biserica se programeaza tot din timp.. Cam asta e, nu cred ca e sensu sa dai asa o suma mare unei agentii.. nu poate cineva din rude de pe loc sa te ajute? in caz ca nu ai la cine apela poate e o solutie o agentie de organizare ca sa fii sigura ca totul se rezolva..


dory_87
Posts: 122
Joined: 16 Dec 2010, 00:00
Location: Milano

Re: Masa de fourchette

Post by dory_87 »

mmm nu am pe nimeni din pacate,doar sotul,dar daca sincer nu prea am incredere sa se ocupe de decor,torta,culori,flori etc.cine stie ce dezastru imi organizeaza :D :D :D cu biserica,osc am vorbit deja,dar noi vrem sa facem si inscrierea la sala,si as vrea ca sa impodobeasca cu tot ce trebuie agentia,sau poate sa vorbesc cu marina,sorinella??? mmm... Image


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Masa de fourchette

Post by Katina »

dory_87 wrote:mmm nu am pe nimeni din pacate,doar sotul,dar daca sincer nu prea am incredere sa se ocupe de decor,torta,culori,flori etc.cine stie ce dezastru imi organizeaza :D :D :D cu biserica,osc am vorbit deja,dar noi vrem sa facem si inscrierea la sala,si as vrea ca sa impodobeasca cu tot ce trebuie agentia,sau poate sa vorbesc cu marina,sorinella??? mmm... Image
pai cred ca mai eftin te va esi cu marina sau sorinela decat o agentie ,eu voi veni cu 2 saptamani inaine acasa si cred ca am sa reusesc tot , dar in 3 sapt sigur reusesti sa faci cumparaturi si restul ,,,


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by heliga »

dory_87 wrote:mmm nu am pe nimeni din pacate,doar sotul,dar daca sincer nu prea am incredere sa se ocupe de decor,torta,culori,flori etc.cine stie ce dezastru imi organizeaza :D :D :D cu biserica,osc am vorbit deja,dar noi vrem sa facem si inscrierea la sala,si as vrea ca sa impodobeasca cu tot ce trebuie agentia,sau poate sa vorbesc cu marina,sorinella??? mmm... Image
sunt in aceeasi situatie ca si tine,plus la asta eu n-am fost acasa de 6 ani si ceva si idee nu am cum se mnai fac nuntile la noi.Noroc de internet si de voi care cu sfaturile voastre ma ajutati foarte mult. La tine cum vad multe plusuri deja ai in lista ta .restul o sa le faci atunci . cu decorul vb cu sorina si marina prin e-mail poate ele te ajuta.totul va fi ok ;) succes Image


Image
Image
Post Reply