Masa de fourchette

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Masa de fourchette

Post by charnelle »

dory_87 wrote:mmm nu am pe nimeni din pacate,doar sotul,dar daca sincer nu prea am incredere sa se ocupe de decor,torta,culori,flori etc.cine stie ce dezastru imi organizeaza :D :D :D cu biserica,osc am vorbit deja,dar noi vrem sa facem si inscrierea la sala,si as vrea ca sa impodobeasca cu tot ce trebuie agentia,sau poate sa vorbesc cu marina,sorinella??? mmm... Image
decor, culori, flori vezi cu Marina sau Sorinella prin mail, alegi totul si poti chiar cand ajungi in md sa mergi pe loc sa mai concretizezi, iar sotul sa dea avans din timp, nu e sens sa iai agentie, la Miadora si asa gradina e bogata si frumoasa, nu se cere multe. Torta tot poti sa o alegi prin internet pe poze, de ex: nanasa mea l-a luat de pe tortik.md, a fost delicios si frumos! cu agentia tot tre sa vorbesti sa explici ce vrei, excat cum ai suna tu decoratoarei:) curaj!!! nu stresa, fa totul pe pasi dupa listuta!


dory_87
Posts: 122
Joined: 16 Dec 2010, 00:00
Location: Milano

Re: Masa de fourchette

Post by dory_87 »

multumesc mult dragelor...ce m-as face fara voi???? Image Image Image Image


Sorinella
Posts: 246
Joined: 21 Jul 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Masa de fourchette

Post by Sorinella »

dory_87 wrote:multumesc mult dragelor...ce m-as face fara voi???? Image Image Image Image
poti sa mi scrii in privat sau aici cu mai multe intrebari ce tine de flori si decor,nui neapart sa ma apuc eu de *cazul* tau :)insa cum sunt mereu aici pe net pot sa te indrum :)
Alegeti buchetul miresei in concordanta cu caracterul Dvs. - un buchet din flori fine pentru un caracter mai linistit, unul din flori aprinse pentru un caracter de foc sau unul din flori unul din flori contrastante pentru caractere rebele... Buchetul va poate reprezenta.

Decorarea salilor de ceremonie cu flori aduce o nuanta aparte de viu, de estetic in atmosfera nuntii.

Majoritatea salilor sunt frumoase si au un design care impresioneaza de la prima vedere, insa decorarea suplimentara poate fi un succes artistic redat arhitecturii (sau un esec in cazul in care e realizata de neprofesionisti) . Un decor bine definit de preferintele voastre si de gustul artistic al decoratorului poate da salii un nou aspect, si mai deosebit, accentuand frumosul, adaugind originalitate si stil. Gama de culori nu trebuie sa fie excesiva, optati doar intre 2 culori si intre maxim 3 tipuri de flori. Excesul distorsioneaza stilul si eleganta, astfel veti fi siguri ca veti adauga sarm prin elemente putine, dar pozitionate corect. Aceste decoratii vor impresiona invitatii si va vor face sa va simtiti intr-un paradis creat de imaginatia voastra, uman si totusi incantator.

Nu va fie teama de netraditionalism, abordati noi idei, faceti ce altii nu au mai facut, impresionati prin simplitate si creativitate.


Sorinella
Posts: 246
Joined: 21 Jul 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Masa de fourchette

Post by Sorinella »

dory_87 wrote:multumesc mult dragelor...ce m-as face fara voi???? Image Image Image Image
mai am un blog unde mai scriu uneori,poate gasesti ceva idei pentru nunta ta :)
http://sorinella-sorinella.blogspot.com/


irinka
Posts: 257
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Masa de fourchette

Post by irinka »

Fetelor nu o sa va vina a crede, dar am o pretena care a organizat singurica toata nunta timp de 3 saptamini. Asa s-a primit ca viitorul sot a cerut-o de casatorie si peste o luna trebuiau sa plece peste hoatre cu actele in ordine. Si a resuit totul, si sala, si muzica, si dansatori, coafura, make up, torta si etc. La biserica unicul minus a fost ca i-au cununat cu mai multe perechi odata. Asa ca nu retraiti fetele o sa reusiti totul, nu retraiti de pe acum.


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Masa de fourchette

Post by Katina »

irinka wrote:Fetelor nu o sa va vina a crede, dar am o pretena care a organizat singurica toata nunta timp de 3 saptamini. Asa s-a primit ca viitorul sot a cerut-o de casatorie si peste o luna trebuiau sa plece peste hoatre cu actele in ordine. Si a resuit totul, si sala, si muzica, si dansatori, coafura, make up, torta si etc. La biserica unicul minus a fost ca i-au cununat cu mai multe perechi odata. Asa ca nu retraiti fetele o sa reusiti totul, nu retraiti de pe acum.
daca sincer cred ca asai mai bine ,intro luna si totul e gata dar asa noi cu un an inainte ne gandim numai va fi bine va fi ok chestii din astea dar asa repejor ai organizat si nuti esi din minti ,eu depilda numai la asta ma gandesc daca o sa reusesc de sot nici nu mai zic nimic ca el duce povara cu toti banisorii si sarca vrea caine vrea telivizor si eu tot ii zic dupa nunta iti ei din toate la munte nu mergem in excursii nu ca trebuie sa punem la ciorapel ,greu dar in acel moment placut si abea astept si timpul zboara asa repede ...


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by heliga »

daca incepi mai inainte ai de unde alege foto,muzika ,etc.prietena ta afost noroacasa daca a reusit sa faca totul in 3 saptamini. :| ,


Image
Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by perla »

intr-adevar e foarte greu sa organizezi o nunta intr-un timp record, desi cred ca in 2 luni se poate organiza o nunta de la A la Z daca nu lucrezi nicaieri si ai timp liber...
,
eu muncesc de dimineata pina seara, la ora la care termin eu serviciul, nu mai lucreaza nici un magazin, salon, etc.. saracul VS... citeodata el face totul pentru mine, si la invitatii el se implica, la marturii, eu doar ii dau ideile si ii zic de unde se poate de gasit...


sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: Masa de fourchette

Post by sunflower »

Uff cu serviciul meu nu am timp sa stau pe net, doar intru si citesc mesajele voastre repede )). vroiam sa va spun ca chiar daca imi place foarte mult ideea cu fantana de ciocolata vom renunta la ea in favoarea inghetatei. Alaturi de fructe vom pune si niste containere cu inghetata si bere la dozator - ca va fi cald atunci si o sa se consume bericica rece.


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by maryLand »

fetelor, am organizat nunta in aproape 2 ani...cine a trecut prin asta o sa ma inteleaga, si cite nu le-am reusit...sau le-am uitat...sau nu ne-am permis...nu neaparat timpul este cel in favoarea ta...
lucram pina seara, abia de reuseam in weekend sa fac cite ceva...dar pina la urma a fost extraordinar...doar ca aveti nevoie de un pic mai multa organizare...
am luat o agenda si am impartit-o pe etape...ce facem in mai, iunie etc...
tot acolo am scris toate cheltuielile si programarile...asa ca sunt pro agenda de nunti...si nici organizatori nu iti mai trebuiesc...

sorry pt atitea destainuiri... Image :oops:


Image
Post Reply