In curînd voi fi mămică

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

aici la noi pe forum vad ca predomina viitorii miri, iar eu ma includ in lista socrilor mici...asteptam o fetita ;)
pentru toate fostele, viitoarele miresuici care vor bebe, dar barza inca-i in vacanta....fac eu ptfiu ptfiu...sa va imolipsesc pe toate :D


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by maryLand »

Alintush, ce bravo esti...citi cavaleri o sa aiba fetita voastra!

Multumesc pentru stranut...sper sa il prind si sa ma molipsesc din plin...tare e grea asteptarea.... :roll:


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by perla »

Alintush felicitari din suflet. Noi sa stii ca suntem primii in lista mirilor vostri. David ii da un pupic burticai si o asteapta cu nerabdare pe cea mai scumpa miresuica :)


mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: In curînd voi fi mămică

Post by mirabellla »

Alintush felicitari!!!!! eu la fel ash vrea foarte mult o fetitza dar tre sa mai asteptam inca putin ca sa stim ce vom avea :)


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

fetelor, va multumesc mult...ce nu ar fi fetita sau baietel...bucuria e foarte mare...oricum il vom iubi ca e copilul nostru... :oops:


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by RoDiNkA »

Alintush, mamica de fetita, ce frumos!!!!!!!!! Felicitari si sa cresteti fericite si sanatosele!!!!!!!!!! Da, adevarat e, principalul sanatos sa fie, dar...daca de vorbit la nivel de dorinta, noi cu sotul ne vedem parinti de fetita, cu toate ca...desigur ca ne dorim si un voinicel :lol: Deja...cum va dori Domnul...


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

RoDiNkA wrote:Alintush, mamica de fetita, ce frumos!!!!!!!!! Felicitari si sa cresteti fericite si sanatosele!!!!!!!!!! Da, adevarat e, principalul sanatos sa fie, dar...daca de vorbit la nivel de dorinta, noi cu sotul ne vedem parinti de fetita, cu toate ca...desigur ca ne dorim si un voinicel :lol: Deja...cum va dori Domnul...
multumesc mult...stii cum este o vorba...daca-ti doresti tare se va indeplini... :D


Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Ulieana »

fetelor nati incercat diverse metode de concepere a copilului de un anumit sex...si daca da...ce metoda anume si daca a dat rezultatul scontat ...sunt multe calendare chinezesti, se mai kalkuleaza dupa ovulatie, schimbarea singelui etc...Este interesat kiar dau ceva rezultat diverse metode ... :D


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

eu la a doua nastere ma gindesc sa incerc metodele astea, dar nu sunt eficiente tot timpul...
verisorul meu si-a dorit un baiat ca avea 2 fete...au apelat la un medic sa le calculeze ce si cum...iar pina la urma...tot fetita a fost si al 3 copil...
un alt caz...o cunoscuta isi dorea fetita...si au avut fetita...

dupa calculatorul chinezesc imi spunea ca voi avea baiat, dar uite ca astept o fetita...
aici cred ca depinde de cum vrea Domnul...daca el considera ca mai bine vei face fata cu fete atunci iti da numai fete :D


daca stie cineva exact cum de facut ca sa fie un sex anumit...impartasiti-ne si noua... :roll:


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Amelia »

...buna fetelor , demult timp nu am mai scris pe forum, noi deja avem 20 saptamani suntem la mijloc de cale pina a ne tine minunea in brate...visam zi si noapte la momentul cind vom fi in trei la propriu...inca nu stim ce vom avea daca e fetita sau baietel, mine vom afla , abia asteptanm ziua de mine sa ne spuna mai intii de toate ca totul e in regula si ca bebele nostru e sanatos si mai apoi conteaza sexul...in primul rind sa fie sanatos...restul conteaza mai putin...sotul meu zice ca vom avea baietel, el viseaza la baietel , e vrea fetita dar ce va fi ..mine sper sa ne spuna...dupa calendarul chinezesc iese ca vom avea baiat..si eu deja parca mam si obisnuit c acest gind ca va fi un baby-boy....


Post Reply