Buchetul miresei II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
linacika
Posts: 152
Joined: 17 Aug 2012, 05:16

Re: Buchetul miresei II

Post by linacika »

Salutare inca odata ! eu am avut cel mai frumos buchet din lume ..si asta datorita unei fete minunate Marina Adamciuc. nu stiu daca citesti ...dar stiu ca multumirile o sa ajunga la tine ... A fost asa cum la-m visat.
Image

Image

PS. eu mi-am facut 2 buchete - unul facut de mine (aproximativ 100 lei) - care lam daruit unei viitoare mirese :)

Image


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Buchetul miresei II

Post by Mary08 »

linacika wrote:Salutare inca odata ! eu am avut cel mai frumos buchet din lume ..si asta datorita unei fete minunate Marina Adamciuc. nu stiu daca citesti ...dar stiu ca multumirile o sa ajunga la tine ... A fost asa cum la-m visat.
Image

Image

PS. eu mi-am facut 2 buchete - unul facut de mine (aproximativ 100 lei) - care lam daruit unei viitoare mirese :)

Image
Sunt frumoase ambele buchete.
Felicitari si Casa de Piatra! :)
Cel facut de tine, l-ai facut de cu seara, sau cum? caci vreau si eu sa-l fac singura dar nu stiu cind e mai bine, seara, sau dimineata pe racoare :D ;)


User avatar
linacika
Posts: 152
Joined: 17 Aug 2012, 05:16

Re: Buchetul miresei II

Post by linacika »

seara ... era ora 1 noaptea (ca in noatpea nuntii multe nu le reusesti :))

de la piata de flori (piata calea basarabiei) am luat undeva 40- 60 tradafirasi mici -2 lei .. si am venit acasa iam ucratat de citeva frunze .. apoi am inceput sa ii aranjez .. (nu a iesit perfect rotund ..dar a fost facut de minutele mele :D )


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Buchetul miresei II

Post by Mary08 »

linacika wrote:seara ... era ora 1 noaptea (ca in noatpea nuntii multe nu le reusesti :))

de la piata de flori (piata calea basarabiei) am luat undeva 40- 60 tradafirasi mici -2 lei .. si am venit acasa iam ucratat de citeva frunze .. apoi am inceput sa ii aranjez .. (nu a iesit perfect rotund ..dar a fost facut de minutele mele :D )
Da, asta e principalul lucrul facut de mina noastra :)
eu ma gindeam sa-l fac dimineata pentru inscriere, si tot dimineata sa ma duc sa cumpar florile...dar stau cu grija ca nu voi gasi trandafiri, anume de culorile de care am nevoie ;) pe la piata centrala, am vazut, dar cu 3 lei.
P.S. Buchetul dimineata, arata la fel de bine precum sera, nu s-a ofilit putin? ;)


User avatar
linacika
Posts: 152
Joined: 17 Aug 2012, 05:16

Re: Buchetul miresei II

Post by linacika »

deloc ...anume ca afost extrem de frumos petnru ca sa-u deschs butonii si el parca s-a umplut ... si adevenit rotund .. in comapritnetul dupa nunta .. osa vezi opoza profesionla cu noi si cu buchetul


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Buchetul miresei II

Post by Ninela »

Linacika, piata de flori de linga Calea Basarabiei nu s-a mutat? Ca eu citisem undeva ca s-a mutat, paremi-se la piata Domus de linga Tutun CTC. E adevarat sau au fost zvonuri?
linacika wrote:seara ... era ora 1 noaptea (ca in noatpea nuntii multe nu le reusesti :))

de la piata de flori (piata calea basarabiei) am luat undeva 40- 60 tradafirasi mici -2 lei .. si am venit acasa iam ucratat de citeva frunze .. apoi am inceput sa ii aranjez .. (nu a iesit perfect rotund ..dar a fost facut de minutele mele :D )


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei II

Post by marcelushka »

Linacika, foarte frumoase buchetele, felicitari, Mariana are miini de aur, isi stie meseria bine, ce tine de buchetelul facut de tine BRAVO, se vede ca ai depus suflet si a esit foarte frumos.


User avatar
linacika
Posts: 152
Joined: 17 Aug 2012, 05:16

Re: Buchetul miresei II

Post by linacika »

nu sa mutat piata ..tot acolo e ..cel putin pe data de 8 iunie era .. vara lucreaza de la 8 iar iarna de la 7


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei II

Post by K_ID_25 »

eu pot sa confirm ca la 20 iunie piata de flori era tot acolo :)


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Buchetul miresei II

Post by Ninela »

Merci pentru raspuns fetelor! Eu acum vin aici cu o dilema, de citeva saptamini incoace gindul tot ma toarce: de care buchetel sa fac, din flori fresh de eustoma sau artificiale din hirtie carton? Eu deja pe toti i-am chinuit cu intrebarea aceasta, si am primit si raspunsuri argumentate, insa nu ma pot decide :( Voi ce ziceti?


Image
Post Reply