Rochia de mireasă 3

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Scufita_Rosie
Posts: 11
Joined: 20 Oct 2013, 19:42

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Scufita_Rosie »

Scufita_Rosie wrote:Salut Fetelor si Viitoare Mirese,

iata ca a venit timpul sa-mi iau ramas bun de la rochia mea de poveste si sper ca o sa-i poarte noroc viitoarei miresuice, asa cum mi-a purtat si mie.

Laveda Bridal Colectia 2014
Marime S
Inaltimea 165cm + 8cm (tocuri)
Culoarea Ivoiry
Pret 600 EUR
Cadou: voal + cordon cu bant la spate

Vreau sa va zic sa e fina, foarte usoara, se aranjeaza bine si fara cerc.
E perfecta pentru o Nunta de Poveste

Image
Image
Image
Image

Astept mesajele voastre :)
Oferta ramine actuala


lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasă 3

Post by lummynel8 »

Vind rochia de mireasa cusuta la comanda dupa model Maggie Sottero Katelynn la salon Imperatrice, tip printesa, culoarea alba, marimea S-M, corset reglabil pe sireturi, cu trena care se stringe,bretelele se scot la dorinta,rochia nu a fost cununata, stare ideala, purtata o singura data, cadou- voal, cercei, cerc. pret 500 euro 068545026

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


marymand
Posts: 7
Joined: 29 Jan 2014, 21:17

Re: Rochia de mireasă 3

Post by marymand »

salut tuturor fostelor si viitoarelor mirese, am sa fiu si eu mireasa peste 2 luni, si vreau sa cer parerea voastra referitor la rochie de mireasa, am aflat ca sunt insarcinata in 1 luna, nustiu cum voi fi in ziua nuntii ca voi avea aproape 4 luni, cele care ati mai fost in situatia mea cum v-ati descurcat? se cunoaste burtica prin rochie si cum v-ati distrat?


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Rochia de mireasă 3

Post by catiushka »

buna marymand si felicitari,
eu nu am fost in asa situatie dar vreau sa-ti spun ca totul depinde de forma corpului, daca ai coapsele mai latute etc. stiu fete care nici in luna 8 nu o intelegeai ca-i insarcinata si altele la 4 luni deja se vede bine burtica, oricum n-ar fi in 4 luni nu e asa de mare, iti iai o rochie cu siret la spate, adica ajustabila o alegi mai aproape de eveniment, fusta sa inceapa de la talie sau chiar mai sus, de dorit sa eviti rochii tip sirena sau cu talia joasa si voilà :!:
ai sa fii o mireasa frumoasa


sandina4ka
Posts: 3
Joined: 31 Jul 2014, 21:41

Re: Rochia de mireasă 3

Post by sandina4ka »

Salut miresuici! Vreau si eu sa va-ntreb pe cele din voi, care au purtat la nunta o rochie stil sirena... Cît de comodă este pentru dansat și în general nu e prea "obositoare"?


mikut15
Posts: 5
Joined: 20 Feb 2014, 20:11

Re: Rochia de mireasă 3

Post by mikut15 »

Salut dragi miresuici! Va doresc succese in pregatiri si multa, multa rabdare!!! Imi vind si eu rochita de mireasa cusuta la comanda, tip sirena, culoarea alba, marimea XS-S, stare ideala... nu m-am cununat in ea... cine doreste imi scrie in privat... PS. nustiu cum sa atasez poze))


Niutic
Posts: 2
Joined: 02 Mar 2015, 14:43

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Niutic »

Vand rochie de mireasa Oksana Mukha -Sheryl colectia Crystal 2014,imbracata o singura data si nu este cununata.Marimea 34 (cea mai mica)

https://999.md/12294692


dayana_871
Posts: 4
Joined: 08 Mar 2015, 19:03

Re: Rochia de mireasă 3

Post by dayana_871 »

Scufita_Rosie wrote:
Scufita_Rosie wrote:Salut Fetelor si Viitoare Mirese,

iata ca a venit timpul sa-mi iau ramas bun de la rochia mea de poveste si sper ca o sa-i poarte noroc viitoarei miresuice, asa cum mi-a purtat si mie.

Laveda Bridal Colectia 2014
Marime S
Inaltimea 165cm + 8cm (tocuri)
Culoarea Ivoiry
Pret 600 EUR
Cadou: voal + cordon cu bant la spate

Vreau sa va zic sa e fina, foarte usoara, se aranjeaza bine si fara cerc.
E perfecta pentru o Nunta de Poveste

Image
Image
Image
Image

Astept mesajele voastre :)
Oferta ramine actuala

SALUT! AS VREA SA TE INTREB LA CE PRET TE_A COSTAT DECORUL. MERCI MULT


Design21
Posts: 17
Joined: 05 Sep 2014, 10:27
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Design21 »

lana2015 wrote:Buna, dau in chirie rochie de mireasa, model unic, inspirat din modelele Nataliei Vasiliev, dar creat dupa propriul gust. Mai multe detalii si poze aici: https://999.md/16800333

Poti te rog sa-mi spui cine ti-a cusut rochia? imi recomanzi croitoreasa? eu tot vreau sa mi-o cos.
Merci !!!


P.A.
lenka89
Posts: 7
Joined: 16 Mar 2015, 18:50

Re: Rochia de mireasă 3

Post by lenka89 »

Salutare tuturor!
Sunt noua pe acest forum si am si eu o intrebare.
La vara voi fi si eu mireasa si sunt acum in cautarea rochiei. Mi s-a spus ca viitorul sot nu trebuie sa vada rochia pina la nunta.
Voi credeti in aceste superstitii? Mi-i interesant, chiar nu ati aratat rochia viitorului mire si nu v-ati consultat cu el cind ati ales-o?


Post Reply